Teklif İste

3D Yazıcı ile Ayakkabı Üretimi

EOS Katmanlı Üretim ayakkabı tasarımcılarına sınırsız dizayn özgürlüğü sunar. Ürün varyasyonlarının yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak düşük maliyetle düşük adet seri üretiminin yanında hızlı prototipleme için de uygundur.

 Katmanlı Üretim ve ayakkabılar –İngiliz ayakkabı tasarımcısı Kerrie Luft bu alışılmadık kombinasyonun aslında son derece etkili olduğunu gösterdi. EOS teknolojisinden, onu bir konsept şeklinde kullanarak, yaralanıyor. Son koleksiyonu “Nouveau”, ismini aldığı sanatın elementlerini taşıyor. Doğadan esinlenen tasarımcı ayakkabının üst ve topuk kısmı için titanyumdan ürettiği yenilikçi şekiller yaratıp; ayakkabı topukların karmaşık geometrisini asıl ürüne uyguladı. 

Kerrie Luft, tasarım sürecini ve uygulanmasını –orijinal konseptin tamamen eşsiz ve özel bir koleksiyona dönüşebilmesini harika bulduğunu söylüyor: “EOS’un Katmanlı Üretim teknolojisi bana tam olarak bunu yapabilme özgürlüğü veriyor!

 Topukların filigran yapıları son derece sağlam bir materyal gerektiriyor. Kerrie Luft titanyumu seçti. MA koleksiyonunun aşılmamış ayakkabıları bir sansasyona neden oldu ve Londra’daki Mall Galeries’de gösterime sunuldu.

 Ross Barber, geleneksel ayakkabı yapımı zanaat ile yenilikçi teknolojiyi birleştiren başka bir tasarımcı. Ross lazer sinterleme teknolojisine endüstriyel tasarım okurken rastladı. Sonra doktorasını yaparken bu teknolojiyi ayakkabı konseptine uygulamaya karar verdi. Sonuç, yayılan bir virüs saldırısını sembolize eden sekiz çift erkek ayakkabısı: ilk çiftin tabanında başlayıp kademeli olarak son ayakkabının şaftında son buluyor.

 Lazer sinterleme tarafından sunulan sınırsız tasarım özgürlüğü Ross Barber gibi tasarımcılar için büyük bir avantajdır. Karmaşık geometriler hızlıca uygulanabilir. Üretim tekniği alet gerektirmediği ve esnek olduğu için orijinal dizaynın varyasyonlarını yaratmak da gayet kolaydır. Bu sayede Ross Barber ürün serisinin tekrarlayan aşamalarını kolaylıkla uygulayabiliyor.

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler