Teklif İste

3D Yazıcı ile Mücevher ve Saat Üretimi

EOS Katmanlı Üretim mücevher ve saat tasarımcılarına yüksek kalitede değerleri metallerin yapımı için maksimum özgürlük veriyor. Bireysel numunelerin ve özelleştirilmiş seri ürünlerin düşük maliyetle üretilebilmesini sağlıyor.

 

EOS, Cookson Precious Metals (CPM) ile iş birliği içinde Katmanlı Üretim teknolojisini altın için optimize etmiştir. Cookson, kıymetli metal ürünlerin, alaşımların; tel, levha, tüp, sikke kalıpları tedariğinde ve altın, gümüş, platin, paladyum dökümünde Avrupa’da lider şirkettir. Aynı zamanda, London Bullion Market Association’ın “Good Delivery” statüsüne sahip kıymetli metallerin arıtılmasında büyük bir isimdir.

 

CAD modellerin dijital datalarının üzerinde çizim yaparak, EOS Direkt Metal Lazer Sinterleme sistemleri (DMLS) parçayı katmanlar halinde inşa eder –bu süreç ise sonuç olarak alınan üründe gözle görülebilir değildir. Oluşturulan görüntü tamamen saftır –geleneksel kuyumcu-ustası işlerinden ayırt edilemez. Bunun üstüne, Katmanlı Üretim gereken materyal miktarının azaltılması seçeneğini de sunar. Belirlenen boşluklar sayesinde parçalar daha kolay, ekonomik ve az masrafla üretilebilir.

 

Katmanlı Üretim tüm şekil kısıtlamalarını ortadan kaldırdığı için tasarımcılar bütün bir özgürlükten yararlanırlar. Kilitlenen, iç içe geçmiş, örgülü ve benzeri karmaşık yapılar sahip, tek parçadan oluşan ürünler bile yüksek kalitede üretilebilir. DMLS’in ek alet gereksinimi yoktur, bu sayede hem tek parçalar hem özel seri üretimlerde ekonomik bir yöntem olur.

 

CAD programı kullanılarak tasarlanmış bir parçayı üretmek son derece basitti. DMLS dijital data üzerinde çizim yapar ve kullanıcı-dostu olan yazılımı üretim sürecini hazırlar. Bu da, tasarımcıların Katmanlı Üretim’in yenilikçi avantajlarından yaralanmak için teknoloji uzmanları olmalarının gerekmediği anlamına gelir.

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş:

Haberler

3D yazıcılar yaygınlaşıyor

Üç boyutlu uretimi mumkun kilan 3D yazıcılar, seker. cikolata, ev,…

3ddt Yenilendi!

Yorum ve Onerilerinizi posta@3ddt,com.tr adresine bekliyoruz. Tesekkurler